VERTICAL IN RUN - Podporujeme výnimočných ľudí.

Ján Hazucha – výnimočný horolezec, výnimočný bežec, ale hlavne výnimočný človek. Slovenský maratónsky veterán, ktorý ako jediný na svete vyhral vo svojej kategórii všetkých šesť najprestížnejších maratónov sveta. World Marathon Majors – od Berlína cez Boston, New York, Chicago a Tokio až po Londýn.

Tento rodák zo Zvolena vyrastal v skromných pomeroch, športu sa venoval už od mala. V 70. rokoch 20. storočia patril k špičkovým slovenským horolezcom. V staršom veku s horolezectvom skončil, no stále chodieval na bežky alebo turistiku. V civilnom živote pracuje ako stavebný inžinier a statik. „Behávam odmalička, ale svoj prvý maratón som vo Zvolene odbehol až vo veku 45 rokov – v roku 1988.“ Svoj osobný rekord zabehol v 47 rokoch, keď mal v cieli 42,195 kilometrovej maratónskej trate výsledný čas 2:56 hod. Za celú 46-ročnú históriu Bielej stopy na Skalke pri Kremnici nevynechal ako jediný Slovák ani jeden ročník!

Mesačne nabehá cez 200 kilometrov. „Za dobrými výsledkami nie je špeciálny tréning ani špeciálna strava. Najviac mi pomáha to, že som žil celý život aktívne.“ hovorí Ján Hazucha.

Sme radi, že máme tú česť poznať tohto výnimočného a inšpiratívneho človeka, ktorý by mohol byť vzorom pre nejedného z nás.